..........ten blogger poświęciłem całej mojej pasji, czyli temu wszystkiemu co przewija się przez całe moje życie, futbol ale nie tylko ten za wielkie pieniądze, ale w każdym wykonaniu, poprzez ligi amatorskie, młodzików, juniorów,kobiety do tych najlepszych i nie tylko na krajowym podwórku.........tutaj znajdziecie mecze od czasu skończenia mojej karencji, wcześniejsze mecze w innym miejscu, choć też nie wszystkie :-)

niedziela, 10 lipca 2016

(45) Orzeł Łódź - KSM Krosno ( żużel )

korzystając z okazji przerwy w rozgrywkach piłkarskich, no i z tego że na weekend zostałem w Łodzi, postanowiłem obejrzeć  ciekawy mecz innej dyscypliny. A że miejscowi żużlowcy przewodzą w pierwszej lidze, wypada zobaczyć ten jak to mówią czarny sport.


 59 : 31

no i jak tu opisać mecz żużlowy?, ciekawy jest, bo sama jazda na tych motorach bez hamulców, teraz może kilka ciekawostek o obsadzie meczu, a więc jako Sędzia:Piotr Nowak, Komisarz toru: Marcin Skabowski, zresztą sporo tej obsługi,najpierw składy ( dzisiejsza punkty ):
KSM Krosno: 1. Siergiej Łogaczow(11),  2. Tomasz Chrzanowski,(4+1)  3. Marcin Rempała(3+1),  4. Ernest Koza(4),  5. Mirosław Jabłoński(7),  6. Adrian Bialk(1), 7. Kamil Wieczorek(1)
Orzeł Łódź :9. Mariusz Puszakowski(11),  10. Hans Andersen(10+2),  11. Tomasz Gapiński(8+2),  12. Jakub Jamróg(6+2),  13. Robert Miśkowiak(13+2),  14. Oskar Bober(8),  15.  Michał Piasicki(3+1).

A tak naprawdę żeby zrozumieć na czym polega fenomen ligi żużlowej, trzeba naprawdę iść zobaczyć na żywo takie zawody, nie w telewizji ale na żywo, a trzeba jeszcze pamiętać że My Polacy mamy najlepszą ligę na świecie.  W swoim życiu byłem na kilku meczach ligi żużlowej i choć w moim sercu nie zadomowiła się ta dyscyplina tak jak piłka nożna, to zawsze kiedy jest tylko okazja, chętnie wybieram się na zawody żużlowe tak jak dzisiaj. Trzeba jeszcze zaznaczyć że gospodarze to lider pierwszej ligi, no a goście można powiedzieć zajmują ósme jeszcze bezpieczne miejsce. Zawody, a właściwie mecz XIII kolejki z jednym faworytem, którego zwycięstwo ani na chwilę nie było zagrożone. Nawet nie wiedziałem że w meczach mogą występować gościnnie zawodnicy z innych klubów, dzisiaj na przykład zawodnik klubu z Rybnika, zdobywał punkty dla gości z Krosna. A co jeszcze ciekawego ? Były dwa młyny dominujące, nawet nieźle im to wychodziło. Niezła frekwencja, zresztą na mecze ligi żużlowej przychodzi się całymi rodzinną. Paradę przed meczem, prezentując zawodników, poprowadziła sporą grupa motocyklistów z prezesem klubu na czele, był też ciekawy samochód od Nowego sponsora dla trenera, można powiedzieć, miło spędzone niedzielne popołudnie na Super zawodach.

bilet: 25 zł
widzów:


zdjęcia oczywiście w zakładce : "NIE TYLKO PIŁKA"
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz